13.03. Prim. mr.sc. E. Ćepulić, dr. med. predsjednik HUPH-a i J.Zdeličan, dipl.oec, dopredsjednica HUPH-a: Uvodna riječ i pozdrav sudionicima, Palijativna skrb i medicina, definicija, osnovni principi, prošlost, sadašnjost i budućnost, palijativna skrb u RH.

Bolesnik između bolesti i smisla
20/02/2018
ZA DOBRE I LOŠE DANE
14/03/2018

Fotografija: Željka Šerbec

Započeo je 26. tečaj za nezdravstvene volontere u palijativnoj skrbi koji organizira Hrvatska udruga prijatelja hospicija. Nakon predstavljanja svih dvadesetak polaznika tečaja i govora dobrodošlice dopredsjednice Jadranke Zdeličan uvodno predavanje je održao predsjednik Udruge prim. mr. sc. Egidio Ćepulić dr. med. onkolog i radioterapeut. Dr Ćepulić je svoje predavanje podijelio na nekoliko tema: palijativna medicina i skrb, povijest hospicija u nas i svijetu, volonteri i njihova uloga u palijativnoj skrbi te kratka povijest naše Udruge. Posebno je naglasio potrebu osnivanja hospicija u Zagrebu za što se Udruga zalaže od samog osnivanja. Polaznicima tečaja želimo da uživaju u svakom predavanju, a volonterstvo neka im postane način života.

Tekst: Ivanka Barba